Čerti z Tojflštejna

Jan Hrudka, Miroslav Řehoř

Potulný muzikant Jirka narazí na svých cestách na zakletý hrad, kde straší čerti. Král dá tisíc dukátů tomu, kdo kraj čertů zbaví. Jirka projde zkouškou vlastní odvahy – nepodlehne ani strachu, ani pokušení, jež mu peklo nabízí. Místo odvážného Jirky ovšem dostane odměnu podvodný alchymista. Avšak lepší čertovská spravedlnost než žádná… Málokdo také ví, že čerti jsou odjakživa nadaní hudebníci – o legraci by neměla být nouze.

K prvkům činoherní pohádky patří černé divadlo a kouzla. Nedílnou součásti představení jsou zpěvné písničky, tentokrát z dílny klavíristy a skladatele Míry Řehoře. Cílem autorského a inscenačního snažení je vytvořit vkusné, zábavné a trochu strašidelné divadlo pro děti, u kterého se nebudou nudit ani jejich rodiče či prarodiče. Pohádka je prostoupena kouzly černého divadla, hudbou, akcí a vyrovnanými výkony všech sedmi účinkujících.


Délka představení: 55 minut bez přestávky

Hudební pohádka o šesti obrazech
Scénář a režie Jan Hrudka
Hudba Miroslav Řehoř
Dramaturgie Michal Semian
Kostýmy Jana Kaiglová
Scéna kolektiv divadla Nahoď

OSOBY A OBSAZENÍ:

Jirka, hudebník – Jan Hrudka
Hostinský – Michal Semian
Hanička – Hana Morávková / Judita Feuersteinová
Král František I. – Ondřej Leinert
Šašek – Jana Bernsteinová
Nerevus, alchymista – Michal Šindelář
Čert Krachejtle – Ilona Paukerová
Čert Hrombus – Jana Bernsteinová
Lucifer – Michal Semian

Premiéra 21. Listopadu 2009 v Choceradech. Aktuální počet repríz 31.

 

Technické požadavky:
Minimální rozměry hrací plochy výška 3m šířka 4m hloubka 3m, možnost zavěsit přes jeviště lano, ZATEMNĚNÝ SÁL (nebo možné hrát představení bez černého divadla), alespoň částečně nasvícené jeviště, neřízená zásuvka 220V na jevišti, přítomnost místního technika, zázemí pro 7 účinkujících
v představení je používán stroj na mlhu – pozor na požární hlásiče!
Zvuková aparatura s odposlechy; s možností zapojit notebook na přehrávání hudby (po domluvě můžeme přivézt vlastní aparaturu).
Vstup do hracího prostoru před příchodem diváků 120 minut před začátkem představení.

Comments are closed.